Jdi na obsah Jdi na menu
 


  JOKYNKA    19.2.2009  - 11.2.2009

Obrazek

Jmenuji se Jokynka.Jméno mi zůstalo stejné jaké mi dala paní chovatelka - celé mé jméno zní: Joky Go Reneta z Moravy.Narodila jsem se 19.12.2002 v Dolní Lhotě u Ostravy.Už si ani nepamatuji z kolika sourozenců pocházím ,ale vím jistě , že jsem byla to nejmenší klubíčko, když si pro mě panička přijela.V prosinci oslavím už své šesté narozeniny a pořád jsem takový prcek.Mám 1,20 kg.Ale cítím se jako pořádný jork a tak umím pořádně štěkat- takže i když mě není vidět , tak můj štěkot určitě nejde přehlédnout :-))

Když si mě panička dovezla domů , tak na mě doma čekala roční kámoška Nelinka a tak jako u Julinky bílá velká koule Filípek-perská kočka. Nelina mě moc nemusela- protože jsem byla pro ní vetřelec, ale po týdnu jsme už byly nerozlučná dvojka.Nelinka mě toho hodně naučila - a to : štěkat, dělat lumpárny ,ale taky jsem se podle ní naučila přiběhnout , když panička zavolala- dostaly jsme odměnu a podrbání a to se mi moc líbilo- taky mi ukázala jak prohnat Filípka. Když jsem ho zahnala, tak jsem z toho měla ohromnou radost a pěkně jsem si na něho zaštěkala , ať si příště pamatuje že i když jsem malá , tak si umím vyjednat pořádek :-))  

Tak jsme si krásně žily až jednoho dne jsem cítila že se něco stalo.. pak přišla panička domů, hodně brečela - vzala někam Nelinku a od té doby jsem mojí nejlepší ,,sestřičku,, už nikdy neviděla.Bylo mi moc smutno , vůbec jsem nechápala proč s náma není.... bylo to pro mě moc těžké- panička říkala že je Nelinka v nebíčku. Tak mi pořídila kámošku Julinku.. Zatím s ní moc nekamarádím , protože jí beru jako vetřelce... no panička říká že se to změní a že budeme kámošky... snad.. :-)

...přešel nějaký čas a Julča jako parťačka se mi celkem líbí- teď je jí už rok a něco a už se trošku zklidnila. Ukázala jsem jí jak se dá hezky spolu hrát, aníž by mě pořád ,,válcovala,, .Hezky se pusinkujem - okusujeme- občas se natahujem o hračky .Mám ji ráda.Taky jsem jí naučila hezky a pořádně z plných plic štěkat , čemu zase není nadšená panička :-)

Dne 11.2.2009  v 9,47 hod. nás navždy opustila naše milovaná Jokynka

                     .............moc mi chybíš děťátko.................