Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jmenuji se Filípek a jsem bílá perská kočka.

Když se jednoho dne na mě i mé sourozence přijeli podívat cizí lidi, tak jsem se moc bála a tak jsem se taky pořád schovávala pod stůl a za topení... ta cizí paní řekla že by chtěla kocourka a tak si taky vybrala.Stejně bílou kuličku jako jsem byla já- byl to můj bráška.Byli jsme ale ještě moc malinkatí a tak jsme ještě na pár dní zůstali doma u maminky.Pak když nastal den D tak jsem cestovala za novou rodinou.Už byli na mě připraveni , měla jsem své místečko , misku , papání a vše co takový kocourek potřebuje... Jaké bylo jejich překvapení, když se ptal pan doktor na veterině - jak se ta kočička jmenuje? panička řekla že se jmenuji Filípek.Vůbec jí nepřišlo divné že mi pán doktor říká kočičko :-)  no a tak se provalilo že nejsem ,, kluk, ale holka". :-))Jméno Filípek mi už ale zůstalo.

Byl jsem malá kulička a všeho se v cizím prostředí bála.. měla jsem ale moc hodnou malou kamarádku Nikolku , která mi všechno ukázala a taky si se mnou hodně hrála a mohla jsem s ní i spinkat :-)  Když jsem měla asi tak rok , tak jsem zaslechla jak paneček říká že asi budu muset pryč.. nesměla jsem spát u Nikolky v posteli ... pak jsem se dověděla že je alergická na kočičky.. ale panička mě nedala. Po roce mého života do naší rodiny přišlo malé černé klubíčko.Bylo tak malinkaté a skoro pořád spalo nebo jedlo.Tak jsem musela udělat průzkum o co jde, já jsem tady pán domů a žádného vetřelce tady nestrpím...tak jsem si vyskočila na vyšší místo než byla ona a prskala jsem jak jsem jen mohla. Myslela jsem že odejde , ale za pár dnů se to klubko nějak rozdivočilo a skoro vůbec se mě nebálo. Byla to Nelinka a mě nezbývalo nic jiného ,jen se po 2 měsících smířit s tím , že tam nebudu vládnout sama.

Mé oblíbené místa jsou postel - nejlépe pod peřinou , umývadlo- samozřejmě že suché

... po několika letech bydlení v paneláku jsem se přestěhoval s rodinkou do malého domečku se zahrádkou.Zpočátku jsem se divil že existuje i něco jiného než moje oblíbené místo v domě. Tráva ... to je žůžo se jen tak natáhnout v trávě a vyhřívat se na sluníčku. Nebo se honit s holkama po zahradě .... miluju to :-)))

      

     ....... 21.8.2010  Filípek odešel za Nelinkou a Jokynkou za důhový most :-(((((